Energijos taupymas vaikams

Kiekvienas iš mūsų nori, kad jo namai būtų jaukūs, patogūs, nepakartojami, kad visada būtų, kad ir kur kas nors būtų toli nuo šeimos narių, jis žinojo, kad jis jo laukia namuose, visada klauso ir supranta, padeda sunkiais laikais. Būtent tam šeimose tradicijos turėtų gyventi, kad vaikai turi priimti ir perkelti savo būsimoms šeimoms. Apie kuklumo tradicijas, apie įgūdžių atsiradimą energijos taupymas vaikamsMes kalbėsimės. Psichologai teigia, kaip vaikas vėliau reaguos į save, kitus ir visą gyvenimą - visiškai ir visiškai priklauso nuo tėvų. Gyvenimas jam gali atrodyti nesibaigianti atostogų ar žavios kelionės, arba gali būti vertinama kaip nuobodus, nedėkingas ir sunkus darbas lankant mokyklą. Vaikas suvokia pasaulį suaugusiųjų - jo tėvų akimis.

Žalia luzhaika namuose

Yra išorinių veiksnių, turinčių įtakos šeimos tradicijoms. Šiuolaikinis gyvenimo ir progreso standartas diktuoja jų pačių taisykles, ir nebėra jokio ypatingo dalyko, kad trijų metų -keturių metų kūdikio lengvai susidoroja su kompiuterio išmintimi, įtraukiant ir atjungus apšvietimą kambariuose. Įtraukus televizorių ir stebint vaikų programas. Jis taip pat atidaro ir uždaro čiaupus vandeniu, žino, kur yra karštas vanduo, kur šalta. Jis atsargiai paliečia šildymo radiatorius ir žino, kad jis (šildymas) veikia, kai lauke šalta, ir neveikia, kai gatvėje šilta.

Energijos taupymas nuo 5 iki 10

Po 5–7 metų jis jau domisi klausimais: iš kur atsiranda dujos ir kaip jos eina į butą?; Kodėl reikia degalų degalų degalų degalais ir iš kur jis atsiranda?; Kodėl elektra išsijungia (peržiūrint vaikų programas) ir vandenį (kai vaikas plaunamas vonios kambaryje) ir kas priklauso nuo?; Kodėl reikia išeiti iš miesto ir kvėpuoti švaru oru, o ne žaisti kieme su draugais? Visos šios problemos, vienaip ar kitaip, yra susijusios su energijos taupymu, ekologija, yra svarbios mūsų laikais ir sužadina suaugusiuosius. Ar tai gali sudominti Mažų vaikų energijos taupymas 5 - 10 metų? Ar jie gali sąmoningai prisidėti prie jo sprendimo?

Mes iš karto atsakysime - jie gali, jei suaugusieji šeimos nariai tuo domisi. Energijos taupymo ir ekologijos srityje įvairiose pasaulio šalyse yra daugybė vaikų mokymo programų, skirtų ikimokyklinio ugdymo įstaigoms. Tiesa, turiu pasakyti, kad tokios programos neprivalo mokytis, o mokymai vykdomi savanoriškai. Tačiau tą dieną, kai atitinkami valstybiniai reguliavimo dokumentai ir energijos taupymo klausimai, energijos taupymas vaikams bus priimtas kaip elgesio taisyklės, gimtosios žemės istorija, geografija ir kt. Taigi vaikas greitai įvaldo šias sąvokas darželyje, pradinėse mokyklose, jam reikia padėti jam tai padaryti šeimoje. Po 5 metų vaikas žaismingai pradeda pažinti pasaulį. Jam labai patinka žaidimai ir ypač jei su juo žaidžia mylimi žmonės: tėtis, motina, brolis, sesuo, seneliai.

Aš pats liudijau gerą pedagoginį požiūrį į ekonomišką vandens vartojimą jaunoje šeimoje. Mama išmokė savo 4 metų sūnų valyti dantis ryte ir vakare. Kai Šeimos taryboje kilo klausimas dėl vandens taupymo, siekiant sumažinti mokėjimą už jo vartojimą, mano mama surengė žaidimą su sūnumi, kuris daugiau išgelbės vandenį, tuo pačiu valydama dantis. Ji parodė sūnui vandens matuoklį, ir jis įsitikino, kad prekystalio prekystalis sukasi, kai kranas buvo atidarytas. Ji paaiškino, kaip ekonomiškai vartoti vandenį dantų valymo metu (tikiuosi, kad žinote, kaip), ir pasiūlė atlygį už tai, kas sutaupys daugiau. Sūnui taip patiko žaidimas, kad atvykus savo 3 metų pusbroliui (netyčia perklausėme jų pokalbį), kol jie buvo kartu vonios kambaryje ir pakaitomis valydavome dantis, vyresnysis mokė jaunesnįjį atidaryti erkių šepetėlį ir paimti vandenį, kad būtų galima nuplauti burną į puodelį. Vaikų pokalbis baigėsi fraze, - rytoj su mama pamatysime vandens skaitiklį ir gausime prizą!

Kitas pavyzdys. Tėtis pasiūlė žaidimą savo penkių metų sūnui -geriems darbams. Gerų poelgių, kuriuos galėjo padaryti sūnus, sąrašas buvo įtrauktas daug: Padėkite mamai, pašalinkite žaislus sau ir jaunesnei seseriai, atnešk ir padovanok tėčiui įrankį, kai kiekvienos dienos pabaigoje atliksite pastarąjį ir pan., Visi jo sūnų padarytos geri aktai buvo užfiksuoti šeimos taryboje ir taškai buvo pritvirtinti. Tėtis pasiūlė sūnui gerų darbų sąraše, kad būtų sutaupyta elektros energijos, parodyta elektrinio prekystalio platforma su skaičiais ir paaiškino, ką reikia padaryti, kad vertė būtų mažesnė. Šiame amžiuje vaikai žino skaičius ir gali atskirti didesnį skaičių nuo mažesnio. Buvo pasiūlytas specialus prizas už šio gero akto įgyvendinimą. Po savaitės 5-erių metų kūdikis aiškiai sužinojo, jei vaikų kambaryje nėra nė vieno, šviesa turėtų būti atjungta, jei išeinate iš vonios kambario, reikia išjungti šviesą, jei niekas nežiūri televizoriaus, jį reikia išjungti. Jis tai padarė pats ar priminė suaugusiuosius. Siekė, kad kartais tėvai, norėdami pakenkti sau, atsisakė žiūrėti televizijos programas, suprasti jų vaiko įgytų įgūdžių svarbą.

Paprastos išteklių taupymo taisyklės

Pavyzdžiai rodo, kad šeimos problemos, skirtos sumažinti komunalinių mokesčių sąskaitas už sunaudotą energiją, galima išspręsti pasitelkiant vaikus, o vaikas ugdo tinkamų, pagarbos energijos ištekliams, už kuriuos šeima moka pinigus, įgūdžius. Tai yra Energijos taupymas vaikystėje. Ir vis dėlto labai svarbu, kad šios sąvokos ir įgūdžiai taptų elgesio taisyklėmis, siekiant sutaupyti elektros energiją kasdieniame gyvenime, jų vaikai žino iš artimiausių žmonių, išleidžia ir bendrauja su jais daugiau laiko. Apibendrinant, sutikite su keliais patarimais, kuriuos galite panaudoti norėdami taupyti energiją su vaikais.

Paprastos gero savininko taisyklės (geri darbai).

  • Uždarykite čiaupą valydami dantis arba naudokite taurę burnai skalauti.
  • Nuplaukite indus ne po dabartiniu vandens srove, o kriauklėje, uždarykite skylę kamščiu.
  • Pagrindinis dalykas - nepamirškite išjungti vandens!

Šių paprastų taisyklių įgyvendinimas leis sutaupyti visą ežerą, kurio skersmuo yra 200 metrų, o per metus - 2 metrų gylis. Be to, jūs sutaupote chemikalų, kurie naudojami vandeniui išvalyti, ir energiją, kuri naudojama jį šildyti ir siurbti.

Ką galima padaryti, kad lemputė nebūtų veltui?

Vidutinis buto apšvietimo elektros energijos suvartojimas yra maždaug 1 kW. h per dieną (kai naudojami kaitrinės lempos). Tačiau šias išlaidas galima sumažinti, jei pakeisite kaitrines lempas, fluorescencines. 60 vatų kaitrinės lempos atitinka 18 W liuminescencinę lempą tame pačiame šviesos lygyje. Fluorescencinių lempų tarnavimo laikas yra 6–8 didesnis nei kaitrinių lempų. Periodiškai nuvalykite lemputes: šulinyje suklupta lemputė šviečia 10–15% ryškesnės, dulkėtos.

Kaip padėti šaldytuvui?

Optimali šaldytuvo vieta virtuvėje yra šauni vieta. Esant 20 laipsnių išorinei temperatūrai, šaldytuvas sunaudoja 6% mažiau energijos. Nedėkite šaldytuvo šalia akumuliatoriaus ar kitų šildymo įtaisų. Didelis šaldiklio „kailis“ yra ypač neigiamas šaldytuvo darbe. Todėl nebūkite tingūs tai dar kartą atšildyti. Iš to jis bus ekonomiškesnis.

Kaip ekonomiškai naudoti elektrinę viryklę?

Viename virtuvės induose galite sutaupyti šimtus kilovatų energijos valandų. Tik pakanka, kad keptuvė šiek tiek sutampa su elektrinės viryklės degikliu ir tvirtai priglunda prie jos. Pilys su išgaubta arba įgaubta dugnu, taip pat puodai su nešvariu dugnu ir laužo sluoksnis, eikvokite 50% elektros energijos ir tuo pačiu metu maždaug tuo pačiu metu. Apskaičiuokite, kiek kartų per dieną virkite vandenį elektriniu virduliu? Kiek iš šildomo vandens naudojate? Be abejo, stiklinė 2–3, o likęs vanduo atvėsta virdulyje. O kas, jei paimtumėte šį vandenį ir supilate į termosą? Tada jums nereikia leisti laiko verdant kiekvieną kartą, kai norite gerti arbatą, ir taupysite energijos.

Kaip jūs glostote skalbinius?

Galite sutaupyti elektros energijos net ir lygindami. Norėdami tai padaryti, turite atsiminti, kad per sausi ir per drėgni apatiniai drabužiai turi būti lyginti ilgiau, taigi ir daugiau energijos suvartojimo. Ir dar vienas „smulkmena“: geležies galima išjungti likus kelioms minutėms iki darbo pabaigos; Šiuo metu yra pakankamai likusios šilumos. Dabar - šaltas sezonas. Mes vaikščiojame po šiltą butą. Tačiau atsitinka, kad žiemą mes skundžiamės šaltuoju savo butuose ir kaltiname organizaciją, teikiančią mums šiluminę energiją. Ar mes patys darėme viską, kad išsaugotume brangų šilumą savo namuose?

Kaip galime išlaikyti šilumą savo namuose?

  • Rudenį užsandarinkite visus langus, balkonus ir duris namuose.
  • Nepamirškite uždaryti durų į įėjimą.
  • Nelaikykite „Windows“ nuolat atidarytų.
  • Uždarykite nakčiai užuolaidas, kad papildomai šilta.
  • Tinkamai įdėkite baldus į butą: atidėkite sofą ir stalą nuo akumuliatoriaus, kad šiluma laisvai praėtų į jūsų butą.

Dėl šių paprastų įvykių galėsite sumažinti buto kaitinimo kainą maždaug 5–10%. Galite būti tikri Energijos taupymas vaikams - Tai tėvų investicija į savo kartos ateitį.